Adeta demirden bir kale gibi… TCG Anadolu, İstanbul Boğazı’nda!

Dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi TCG Anadolu, Sarayburnu’na yanaştı. TCG Anadolu’nun İstanbul Boğazı’ndan geçtiği anlar dron ile görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Türkiye’nin ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, Tuzla’da düzenlenen törenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilmişti.

Sarayburnu’na gitmek üzere yola çıkan gemi, bugün İstanbul Boğazı’ndan geçti.

TCG Anadolu giriş yaptığı sırada boğaz gemi trafiğine kapatıldı. Devasa geminin geçişi sırasında 3 römorkör ile sahil güvenlik botu da gemiye eşlik etti. Öte yandan geminin üzerinde tam donanımlı bulunan silahlar ile hazır olan askerler de dikkat çekti. Yaklaşık 1 saat süren boğaz geçişinin ardından gemi Sarayburnu limanına yanaştı. O anlar dron ile görüntülendi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: GURUR!

Milli savunma bakanlığı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisinin eğitim anını paylaştı.

VATANDAŞLARIN ZİYARETİNE AÇILIYOR

Sarayburnu Limanı’nda demirleyen devasa gemi, 17 Nisan tarihinde 13.00 ile 18.00 saatleri arasında, 18-23 Nisan 10.00 ile 18.00 saatleri arasında vatandaşların ziyaretine açık olacak.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir