Apple Watch kullanıcıları tepkili: Yeni güncelleme kullanıcı deneyimini etkiledi!

Teknoloji devi Apple’ın akıllı saat serisi Apple Watch, her geçen gün güncellenmeye devam ediyor. Son olarak geride bıraktığımız hafta güncelleme alan cihaz, ne yazık ki bu sefer kullanıcılarını memnun edemedi. Kullanıcı arayüzünde herhangi bir yenilik getirmeyen yeni watchOS sürümü, bazı görsel hatalara sebep oldu. İşte detaylar…

Yeni Apple Watch sürümü watchOS 9.5, kullanıcıların tepkisini çekti!

Apple’ın işletim sistemlerine gönderdiği güncelleme ile diğer cihazlarda kullanıcı deneyimi arttırılmış olsa da ne yazık ki Apple Watch serisinde yapılan güncelleme birçok çevre tarafından tepkiyle karşılandı. Kullanıcıların alışık olduğu OLED ekran performansı, ne yazık ki yeni watchOS sürümüyle sarsıldı. Sosyal medyada peş peşe yapılan hata bildirimlerinde Apple Watch kullanıcıları, cihaz kullanımında yeşile yakın bir arka plan ışığıyla karşı karşıya kaldıklarını aktardı.

Görünen o ki güncellemeyle birlikte gelen yeşil arka plan; Apple’ın kasıtlı olarak uygulamaya geçirdiği bir yenilik değil, sadece bir güncelleme hatası. Özellikle bildirim ekranında belirgin bir şekilde görüntülenebilen hatanın bir sonraki watchOS güncellemesiyle beraber çözüme kavuşturulacağı düşünülüyor.

Yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 9’un lansmanına hazırlanmakta olan Apple’ın kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyen bu hatası dikkat çekici bulundu. Ağırlıklı olarak performans odaklı yeniliklerle karşımıza çıkması beklenen yeni modeli üzerinde çalışan teknoloji devinin, mevcut cihazlarında da kullanıcı deneyimi noktasındaki başarısını koruması gerektiğinin altı çizildi.

Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizler de watchOS 9.5 sürümünün sebep olduğu hata ile karşılaştınız mı? Görüşlerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir