İspanya basını: Mbappe yeni kulübüyle her konuda anlaştı…

İspanyol spor basını, son 7 sezondur formasını giydiği Paris Saint Germain (PSG) takımının yüksek maaş teklifine rağmen ayrılma kararından vazgeçmeyen dünya starı Kylian Mbappe İspanya yolunda.

PSG’yi 30 Haziran’da bırakacağı iddia edilen Fransız forvet Kylian Mbappe’nin Real Madrid’le anlaştığı, detayların müzakere edildiği öne sürüldü.

Fransa basınında dün çıkan “Kylian, PSG Başkanı Nasser Al Khelaifi ile görüşüp sezon sonunda ayrılacağını bildirdi. Kulüp, Kylian’ın 2024 sezonu sonunda PSG’den ayrılma kararını ilettiğini doğruladı. Ancak ayrılma şartları henüz tam olarak kararlaştırılmadı” iddiası, İspanya spor basında da ilgi gördü.

İspanyol gazeteleri, Mbappe’nin ayrılma haberine geniş yer ayırarak, futbolcunun Real Madrid’le anlaştığını duyurdu.

Marca’nın duyurduğu habere göre Real Madrid, Mbappe ile her konuda anlaştı. Golcü ile 5 yıllık sözleşme imzalandığı ve Real Madrid kulübünün şimdilik sessiz kalmayı tercih ettiği, fair play kurallarından dolayı PSG ile ortak hareket edeceği vurgulandı.

Normal şartlarda sezon sonunda PSG ile sözleşmesi sona erecek olan Mbappe’nin buna rağmen başka bir takıma transfer olabilmesi için Fransız kulübü ile de anlaşılması gereken bazı maddelerin olduğu ifade edildi.

Mbappe’nin PSG’den sezon başına 72 milyon avro brüt ve hedeflere bağlı olarak ikramiyelerden oluşan maaşının Real Madrid’de dengeleri bozacağından kabul edilemeyeceği yorumları yapıldı. Real Madrid’in Mbappe ile 2030’a kadar geçerli olan ve sezon başına brüt 50 milyon avro ile sınırlı bir sözleşme imzalamak istediği de iddia edildi. İspanyol kulübünün, Mbappe’nin imaj haklarından da pay almak istediği öne sürüldü.

Öte yandan PSG’nin ise Neymar ve Messi’den sonra şimdi de Mbappe’yi kaybetmesinden dolayı bu sezonunun bitimiyle birlikte bir dönemi sonlandıracağı, bundan sonrası için Zaire-Emery, Barcola, Simons gibi genç futbolculara ağırlık vereceği iddia edildi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir