Yeniçağ yazarı Uğuroğlu, Kılıçdaroğlu’nun Sinan Oğan ile yanında yaptığı konuşmayı anlattı: İftira attığının tanığıyız!

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından, Adalet Partisi lideri Vecdet Öz ile yanına gittikleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, rakibi Sinan Oğan’dan gelen telefonu yanlarında gerçekleştirdiğini yazdı.

Bu görüşmeyi, “Kılıçdaroğlu kısa sohbet sırasında aldığı oy nedeniyle kendisini sadece tebrik etti” şeklinde anlatan Uğuroğlu, Vecdet Öz’ün “Sinan Oğan eski başbakan Binali Yıldırım’ın kendisini aradığını ve Erdoğan’ın kendisini davet ettiğini ve İstanbul’daki görüşmeye özel uçakla gideceğini söyledi” sözlerine, Kılıçdaroğlu’nun “Bana gelen bilgiler de Sinan Bey’in Erdoğan’dan yana tavır alacağı şeklinde. Bu işin içine para pazarlığı giriyorsa yazıklar olsun…” diye yanıt verdiğini aktardı.

Yazısının devamında, geçen günlerde Sinan Oğan’ın TV100 canlı yayınında Kılıçdaroğlu’nun kendisine cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ile 3 bakanlık vaat ettiği iddiasını hatırlatan Uğuroğlu, şunları kaydetti:

“Dr. Vecdet Öz ile tanık olduğumuz Kılıçdaroğlu-Oğan görüşmesi için hem Kemal Bey’i hem de Vecdet Bey’i aradım ve izinlerini alarak bu gerçekleri yazdım. Gizli tanık değiliz ama Sinan Oğan’ın Kılıçdaroğlu’na iftira attığının resmen tanığıyız.”

Yazının tamamını okumak için .

Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.52; Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44.88; Zafer ve Adalet partilerinin oluşumu ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan %5.17 oy almıştı. Oğan, ikinci turda, sert sözlerle eleştirdiği Erdoğan’ı desteklemişti. Seçimlerin ardından Erdoğan ile Oğan arasında maddiyata dayalı bir pazarlığın gerçekleştirildiği iddiaları ortaya atılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir